Angielski – Szkoła Podstawowa

Uczniowie szkoły podstawowej tworzą specyficzną i niezwykle wymagającą grupę. Wynika to z faktu, że w klasie I mamy do czynienia z małymi dziećmi czasami niespełna sześcioletnimi, a w klasie VI żegnamy ich już jako nastolatków. Dlatego też w naszej szkole zajęcia dla uczniów szkół podstawowych podzielone są na dwa bloki wiekowe, a te dopiero na grupy.

Do kogo kierowany jest kurs: KLASA 0,1,2,3
Liczebność grupy: Max. do 8 os.
Czas zajęć: 2 x 45 min./tydz.
Liczba spotkań: 65 spotkań w kursie
W tej grupie wiekowej wykorzystywane są różnorakie metody (TPR, bezpośrednia, komunikacyjna, tradycyjna itd.) Podczas zajęć każda nowa porcja materiału doskonalona jest w różnorodnych ćwiczeniach. W klasach 2-3 pojawiają się już elementy gramatyki ale ze względu na to, że dzieci nie mają świadomości istnienia reguł gramatycznych struktury te ćwiczone są poprzez piosenki, rymowanki, wierszyki itd. Sprawia to, że dzieci zaznajamiają się z gramatyką języka obcego w sposób naturalny i nie traktują tej części nauki języka obcego (jakże istotnej w kontekście egzaminów jakie dziecko ma przed sobą w późniejszych latach nauki) jako niepotrzebnej, nudnej i trudnej.
Do kogo kierowany jest kurs: KLASA 4,5,6
Liczebność grupy: Max. do 8 os.
Czas zajęć: 2 x 60 min./tydz.
Liczba spotkań: 65 spotkań w kursie
W tej grupie coraz mniejsze znaczenie przypisuje się nauczaniu poprzez zabawę, choć nie oznacza to całkowitego odejścia od tych metod. Na zajęciach nacisk kładziony jest z jednej strony na komunikację ( i tu wykorzystywane są: dialog, scenki, wcielanie się w role dnia codziennego, wywiady, ankiety itd.) z drugiej natomiast, pamiętając o konieczności podejścia do egzaminu po klasie VI, już od klasy IV uczniowie systematycznie ćwiczą umiejętności potrzebne do pomyślnego zdania tego egzaminu.

Rzetelna Firma

Pokaz slajdów
Przydatne linki